uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

سرویس گوگل فایبر با سرعت ۵ گیگابیت بر ثانیه معرفی شد؛ رقیب جدید استارلینک!

0 10


سرویس گوگل فایبر رقیب سرسخت استارلینک ایلان ماسک معرفی شد. این سرویس سرعتی بالغ‌بر ۵ گیگابیت برثانیه ارائه می‌دهد.

سرویس گوگل فایبر با سرعت سرسام‌آور ۵ گیگابیت برثانیه معرفی شد. این سرویس بی‌شک به‌عنوان اصلی‌ترین رقیب استارلینک ایلان ماسک شناخته خواهد شد. البته گوگل فایبر بیشترین سرعت اینترنت را ارائه نخواهد داد چراکه ۲ ماه پیش عنوان کردیم که دانشگاه MIT موفق به دستیابی اینترنت فوق سریع باسرعت باور نکردنی ۱۰۰ گیگابیت برثانیه شده است.

سرویس گوگل فایبر معرفی شد

گوگل فایبر از راه‌اندازی سرویس جدید اینترنت خود با سرعت ۵ گیگابیت بر ثانیه خبر داده که آزمایش آن از ماه اکتبر آغاز شده است. این سرویس در فاز اول، چهار شهر ایالات متحده را پوشش خواهد داد و در اواخر سال جاری برای سایر مناطق نیز با اشتراک ماهانه ۱۲۵ دلار، در دسترس قرار می‌گیرد.

سرویس ۵ گیگابیت بر ثانیه گوگل فایبر در شهرهای کانزاس سیتی، وست دموین، فیبرز یوتا قابل استفاده است. این طرح شامل بارگذاری و دانلود متقارن، جک فیبر ۱۰ گیگ ارتقا یافته (جعبه کوچکی که ورودی کابل فیبر به‌ خانه را در خود جای می‌دهد)، نصب حرفه‌ای، روتر وای‌فای-۶ و حداکثر دو توسعه‌دهنده شبکه مش است.

سرویس گوگل فایبر معرفی شد

اگرچه سرعت ۵ گیگابیت بر ثانیه بیش از حد نیاز اغلب خانواده‌ها است، اما برای متخصصان خلاق، گیمرها، افرادی‌که برای فعالیت خود به حداقل تاخیر نیاز دارند یا انتقال مکرر فایل‌های حجیم بسیار کارآمد است. برای مثال، دانلود Microsoft Fight Simulator با حجم ۱۵۰ گیگابایت، که با سرعت ۲ گیگابیت بر ثانیه سرویس‌های فعلی گوگل فایبر ۱۱ دقیقه به‌طول انجامد، با طرح جدید به ۶ دقیقه کاهش خواهد یافت.

ارتقای سرعت تنها بخشی از تمرکز گوگل بر سرویس فایبر است. این شرکت هم‌چنین پس از سال‌ها، از اولین برنامه توسعه شبکه خود نیز خبر داد. جذابیت‌های سرویس اینترنت گوگل فایبر احتمالا رقبا را به کاهش قیمت‌ و بهبود طرح‌های خود سوق خواهد داد. برای نمونه، سرویس کام‌کست در حال حاضر سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه را برای برخی از مناطق ارائه می‌دهد که با هزینه هنگفت ۳۰۰ دلار در ماه همراه است و شامل آپلود متقارن نیز نمی‌شود.

گوگل هم‌چنین تاکید کرد که گزینه ۸ گیگابیت بر ثانیه سرویس فایبر که اواخر سال گذشته معرفی شد، به‌زودی عرضه خواهد شد. این سرویس نیز شامل دانلود و آپلود متقارن خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره سرویس گوگل فایبر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب