uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

صعود ۲۶ پله‌ای دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی در نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس

0 12معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی از صعود ۲۶ پله‌ای این مرکز آموزشی در نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس نسبت به رتبه جولای ۲۰۲۲ خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر افشین زرقی ضمن اعلام این خبر، خاطرنشان کرد: در آخرین رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی توانست با ۲۶ پله صعود نسبت به جولای ۲۰۲۲ پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران در جایگاه دوم کشوری قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این سیستم رتبه بندی وب سایت دانشگاه‌ها براساس سه شاخص تعداد ارجاع یا لینک‌های برقرار شده از سایر سایت‌ها، تعداد انتشارات و تعداد مقالات کیفی، وزن‌دهی و رتبه‌بندی می شوند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توضیح داد: این رتبه‌بندی شاخص بسیار خوبی از حضور فعال دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در فضای مجازی و همچنین نمادی از میزان دیده شدن تولیدات علمی دانشگاه در سراسر جهان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در نظام رتبه‌بندی جهانی Webometrics که در ژانویه سال ۲۰۲۳ منتشر شده است، سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و تبریز رتبه‌های اول تا سوم کشوری را در رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کسب کردند. در بازه زمانی ژانویه و جولای سال‌های ۲۰۲۳ و  ۲۰۲۲، نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه‌بندی Webometrics نشان می‌دهد که دانشگاه علوم پزشکی تهران با ۱۷ پله صعود نسبت به سال گذشته رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۲۶ پله ارتقاء رتبه دوم و دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ۱۶ پله رشد جایگاه سوم را کسب کرده‌اند.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب