uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

عبور یک دنباله دار از نزدیکی خورشید

0 11دنباله‌دار C/2022 A2 (Pan-STARRS) اوایل هفته آینده از نزدیکی خورشید می‌گذرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، در حالی که همه نگاه‌ها به دنباله دار سبز معروف، با نام رسمی C/2022 E3 (ZTF) دوخته شده است، یک دنباله‌دار دیگر به نام C/2022 A2 از سیاره ما عبور خواهد کرد. 

دنباله‌دار C/2022 A2 (Pan-STARRS) در ۱۷ ژانویه، نزدیک‌ترین فاصله خود به زمین را داشت و در روز ۱۸ فوریه در آستانه حضیض یا نزدیک‌ترین نقطه به خورشید در مدار خود است. متأسفانه، این دنباله‌دار احتمالا فقط برای افرادی که با تلسکوپ بزرگ آسمان را رصد می‌کنند، قابل مشاهده خواهد بود. 

از زمین، این دنباله دار در حضیض خورشید قابل مشاهده خواهد بود. رصدگران و علاقه‌مندان می‌توانند این دنباله‌دار را در غروب یکشنبه و سپیده دم صبح دوشنبه در نیویورک ببینند. دنباله‌دار C/2022 A2 ابتدا در آسمان شمال غربی نزدیک صورت فلکی ماکیان در حدود ساعت ۶:۳۶ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۲۳:۳۶ به وقت گرینویچ) بر فراز افق خواهد درخشید.

تشخیص دنباله دار تا ساعت ۷:۰۶ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۰:۰۶ به وقت گرینویچ ۱۹ فوریه) دشوار خواهد شد. با این حال، در صبح روز ۱۹ فوریه از نیویورک در حدود ساعت ۴:۱۷ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی و قبل از ناپدید شدن در سپیده دم در حوالی ساعت ۵:۳۹ صبح (۱۰:۳۹ به وقت گرینویچ) دیده خواهد شد. 

دنباله‌دار C/2022 A2 اولین بار در ژانویه ۲۰۲۲ توسط پروژه تحقیقاتی Pan-STARRS کشف شد. این تلسکوپ‌ها به طور هوشمند آسمان شب را رصد می‌کنند و به دنبال اجرام نزدیک به زمین (NEO) از دنباله‌دار گرفته تا سیارک‌ها که ممکن است برای زمین خطرناک باشند، هستند. 

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب