uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

مایکروسافت امکان نصب ویندوز ۱۱ بر روی دستگاه‌های مجهز به پردازنده‌های M1 و M2 اپل را مهیا کرد

0 13


مایکروسافت امروز به صورت رسمی اعلام کرد که ویندوز ۱۱ اکنون از پردازنده‌های M1 و M2 اپل پشتیبانی کامل می‌کند و می‌تواند پس از حذف قابلیت Boot Camp در دستگاه‌های اپلی، اکنون در دستگاه‌های مجهز به این دو پردازنده نصب و مورد استفاده قرار بگیرد. مایکروسافت به منظور نصب این سیستم عامل یک راهنمای اختصاصی نیز منتشر کرده است.

در سال‌های اخیر و پس از اینکه اپل به استفاده از پردازنده‌های اختصاصی خود روی آورد، دستگاه‌های تولید شده توسط آن قابلیتی با عنوان Boot Camp را از دست دادند. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌داد که در کنار سیستم عامل macOS، سیستم عامل دیگری نظیر ویندوز را هم در اختیار داشته باشند و بتوانند آن را به صورت جداگانه بر روی دستگاه خود بوت کنند. اما پس از استفاده از پردازنده‌های اختصاصی، این قابلیت از دستگاه‌های اپل حذف شد و کاربران تنها می‌توانستند از سیستم عامل مک بر روی آن‌ها استفاده کنند.

اما امروز در خبری خوب مایکروسافت اعلام کرد که به صورت رسمی از ویندوز ۱۱ بر روی کامپیوترها و دستگاه‌های مجهز به پردازنده‌های M1 و M2 اپل پشتیبانی می‌کند. مایکروسافت امروز بر روی سایت رسمی خود راهنمای جدیدی منتشر کرد که کاربران می‌توانند با استفاده از آن بر روی دستگاه‌های مجهز به دو پردازنده M1 و M2، ویندوز ۱۱ نصب کنند.

بنا به گفته مایکروسافت در حال حاضر به منظور استفاده از ویندوز ۱۱ بر روی دستگاه‌های مجهز به دو سیستم عامل M1 و M2 دو روش وجود دارد. سرویس Windows 365 Cloud PCs که قیمت آن از ۳۱ دلار به ازای هرکاربر در هر ماه شروع می‌شود و همانطور که از نامش هم پیداست امکان استریم ویندوز ۱۱  بر روی دستگاه های مک یا هر دستگاه دیگری را با استفاده از یک نرم افزار ممکن می‌کند. مهم‌ترین قابلیت این سرویس امکان مجازی سازی یا Virtualization است که استفاده از امولاتورها را هم مهیا می‌کند. این سرویس از تمامی قابلیت‌های ویندوز ۱۱ پشتیبانی دارد و حتی امکان اجرای برنامه‌های اندرویدی از طریق فروشگاه آمازون را هم ممکن می‌کند.

روش دوم برای استفاده از ویندوز ۱۱ بر روی دستگاه‌های مک، استفاده از برنامه Parallels Desktop 18 است که برای بسیاری از کاربران استفاده از آن آسان‌تر و ارزان‌تر به نظر می‌رسد. قیمت سرویس‌های مختلف این برنامه از ۱۰۰ دلار در سال شروع می‌شود و برای دسترسی به نسخه‌های Professional و Business نیز باید چیزی در حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ دلار هزینه پرداخت شود. بنا به گفته مایکروسافت برنامه Parallels Desktop 18 قادر است ویرایش Arm از ویندوز ۱۱ پرو و Enterprise را بر روی دستگاه‌های مختلف به اجرا درآورد.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب