uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

کارت گرافیک بعدی AMD در راه است؛ برای RX 7800 یا RX 7600 آماده شوید

0 12


بر اساس افشاگری اخیر، شرکت ای ام دی به تازگی یک برد جدید را برای یک کارت گرافیک نامشخص در یکی از سازمان‌های پژوهشی کره جنوبی به ثبت رسانده است. این برد که با نام D707 به ثبت رسیده می‌تواند مربوط به کارت گرافیک بعدی از سری Radeon RX 7000 ای ام دی باشد. در ادامه این خبر شهر سخت افزار به بررسی افشاگری مزبور می‌پردازیم.

طبق خبرهای جدید، شرکت AMD (که با عنوان ATI Technologies شناخته می‌شود) شماره برد جدیدی را برای کارت های گرافیک آینده خود به آژانس ملی تحقیقات رادیویی کره جنوبی (South Korean National Radio Research Agency) ارسال کرده است. هم‌اکنون شماره برد D707 با هفت نسخه مختلف در لیست این سازمان مشاهده شده است، این امر نشان می‌دهد که این برد مشتقات زیادی خواهد داشت و در کارت های گرافیک مختلفی استفاده خواهد شد.

برد جدید برای کارت های گرافیک AMD

این شرکت قبلاً دو برد دیگر را برای سری کارت های گرافیک Radeon RX 7000 به ثبت رسانده است که در پرچمداران کنونی مورد استفاده قرار گرفته‌اند:

  • D702: Radeon RX 7900 XTX
  • D704: Radeon RX 7900XT
  • D707: ??

برد سوم می‌تواند از هر یک از پردازنده‌های گرافیکی موجود یا آینده‌ی AMD مانند Navi 31، Navi 32 یا Navi 33 استفاده کند. آنچه مهم است درک این نکته است که شماره‌های برد لزوماً نشان‌دهنده این نیست که محصول در آینده‌ای نزدیک معرفی می‌شود یا خیر، بلکه نشان‌دهنده آماده بودن آن برای صدور گواهینامه است، بنابراین احتمالاً طراحی این برد هم‌اکنون به اتمام رسیده است.

AMD-RRA.jpg

افزون بر این، شماره برد هیچ اطلاعاتی در مورد مدل GPU ندارد، بنابراین حدس و گمان در مورد اینکه آیا این برد مربوط به کارت گرافیک Radeon RX 7800 یا کارت گرافیک Radeon RX 7600 است در این مرحله بی‌معنی است. نکته دیگری که باید در نظر داشت نیز آن است که برخی از این بردها برای محصولات حرفه‌ای و ورک استیشن‌ها طراحی می‌شوند و ممکن است اصلاً برد جدید برای کارت‌های گرافیک گیمینگ AMD استفاده نشوند.

AMD قرار است به زودی کارت های گرافیک میان‌رده Radeon RX 7700/7600 خود را برای لپ‌تاپ‌ها عرضه کند. این کارت های گرافیک از پردازنده گرافیکی Navi 33 استفاده می‌کنند و احتمالاً برای لپ تاپ های گیمینگ اقتصادی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نظر شما در مورد سری کارت های گرافیک AMD Radeon RX 7000 چیست؟ آیا نسخه های میان‌رده این محصولات می‌توانند با محصولاتی چون RTX 4060 و RTX 4070 رقابت کنند یا خیر؟منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب