uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

احراز هویت دو مرحله‌ای توییتر هم پولی شد؛ از سری روش‌های کسب درآمد ایلان ماسک

0 12


در ادامه روش‌های کسب درآمد توسط توییتر که درست پس از روی کار آمدن ایلان ماسک آغاز شد، این شبکه اجتماعی امروز اعلام کرد که بزودی سرویس احراز هویت دو مرحله‌ای و دریافت پیامک رمز آن تنها در دسترس مشترکین سرویس Blue قرار خواهد داشت. به عبارت دیگر در آینده نزدیک این سرویس احراز هویت نیز غیررایگان می‌شود.

چند ساعت پیش گزارشی در دسترس قرار گرفت که نشان می‌داد توییتر قصد دارد برای دریافت پیامک احراز هویت دو مرحله‌ای از کاربران پول دریافت کند. در حالی که بسیاری از کاربران اطلاعات موجود در این گزارش را جدی نگرفتند توییتر ساعتی پیش این موضوع را تایید کرد. این شبکه اجتماعی امروز به صورت رسمی اعلام کرد که دیگر استفاده از سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای و دریافت رمز آن از طریق پیامک رایگان نخواهد بود و کاربران باید برای دسترسی به آن هزینه‌ پرداخت کنند.

در اطلاعیه منتشر شده از سوی توییتر آمده است که از تاریخ ۲۰ مارس (۲۹ اسفند) سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیامک تنها در اختیار مشترکین Twitter Blue قرار خواهد داشت و دیگر کاربران باید برای استفاده از سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای به سراغ برنامه‌های Authenticator یا کلیدهای امنیتی فیزیکی بروند. در صورتی که کاربران هیچکدام از این موارد را انتخاب نکنند توییتر به صورت خودکار سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای را برای آن‌ها غیرفعال می‌کند.

به عبارت دیگر اکنون کاربران برای دسترسی به سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیامک جز اینکه در سرویس غیررایگان Twitter Blue ثبت نام کنند چاره دیگری ندارند. کاربران دستگاه‌های اندرویدی برای دسترسی به این سرویس باید ماهیانه ۸ دلار پرداخت کنند؛ کاربران دستگاه‌های اپل نیز می‌توانند این اشتراک را با پرداخت ماهیانه ۱۱ دلار تهیه نمایند. کاربران این سرویس علاوه بر قابلیت دریافت نشان آبی، امکان دسترسی زودهنگام و سریع‌تر به برخی از قابلیت‌ها را در اختیار خواهند داشت. برخی از قابلیت‌های اختصاصی نظیر امکان ویرایش توییت‌ها، اشتراک گذاری توییت‌ها، ارسال ویدیوهای طولانی مدت و همچنین پوسته‌های متنوع تنها در اختیار این کاربران قرار دارد.

توییتر در حالی قصد دارد سرویس احراز هویت دو مرحله‌ای با استفاده از SMS را از حالت غیررایگان خارج کند که هم اکنون این روش یکی از بدترین روش‌ها برای شناسایی در این شبکه اجتماعی است. در واقع این روزها هک و دسترسی غیرمجاز به شماره تلفن و سیم کارت روشی مرسوم نزد هکرها محسوب می‌شود. چهار سال پیش بود که مدیر اجرایی قبلی توییتر یعنیJack Dorsey  از همین طریق هک و امکان دسترسی غیرمجاز به حساب‌های کاربری آن ممکن شد. به همین دلیل توصیه می‌شود برای شناسایی خود در این شبکه اجتماعی از برنامه‌های Authenticator نظیر Google Authenticator استفاده کنید.

در همین رابطه بخوانید:

فعالسازی رمز دو مرحله ای در توئیتر با استفاده از Google Authenticator

توییتر هنوز به صورت رسمی اعلام نکرده است که دلیل این تصمیمات و غیررایگان شدن سرویس احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیامک چیست، اما به نظر می‌رسد که هزینه‌های قابل توجهی که این شرکت به منظور ارسال این پیامک‌ها پرداخت می‌کند سبب شده است که این تصمیم‌گیری صورت بگیرد. توییتر در حال حاضر در وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیست و در تلاش است با روش‌های مختلف هزینه‌های اجرایی خود را کاهش دهد. به همین دلیل قرار است در آینده نزدیک پیامک‌های احراز هویت دو مرحله‌ای تنها برای کاربرانی ارسال شود که اشتراک غیررایگان این شبکه اجتماعی را خریداری کرده‌اند.

توییتر در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که چیزی در حدود ۲.۶ درصد از کاربران آن سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کرده‌اند و ۷۴ درصد از آن‌ها رمز این سیستم را از طریق پیامک دریافت می‌کنند. به این ترتیب به نظر می‌رسد که توقف ارسال این پیامک‌ها برای کاربران نسخه رایگان توییتر، صرف جویی قابل توجهی در هزینه‌های این شرکت داشته باشد.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب