uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

آغاز ثبت نام آزمون آیلتس از امروز ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ [+نحوه ثبت نام]

0 5


خبر آغاز ثبت نام آزمون آیلتس از امروز ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در شرایطی ساعاتی پیش رسانه‌ای شد که مدتی بود آزمون‌های آیلتس در کشور برگزار نمی‌شد!

چندی پیش برگزاری آزمون‌های آیلتس در ایران برای مدت نامعلومی متوقف شد و پیگیری‌های اولیه نیز حاکی از این بود که به این زودی‌ها نباید شاهد ازسرگیری برگزاری آزمون‌های آیلتس باشیم. حالا اما خبر ازسرگیری آزمون‌های آیلتس و نحوه ثبت‌نام برای حضور در آزمون آیلتس منتشر شده است.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: رییس جدید اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران منصوب شد

آغاز ثبت نام آزمون آیلتس از امروز ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش تکراتو و به نقل از مهر، داوطلبان آزمون آیلتس می‌توانند از بعد از ظهر امروز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

آغاز ثبت نام آزمون آیلتس از امروز 24 اردیبهشت 1402 [+نحوه ثبت نام]

داوطلبان آزمون آیلتس می توانند از بعد از ظهر امروز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کنند. داوطلبان پس از ورود به پرتال سازمان سنجش آموزش کشور مراحل زیر را برای انجام ثبت نام انجام دهند:

  1. مراجعه به سامانه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی ielts.sanjesh.org
  2. مشاهده مراکز و تاریخ‌های برگزاری آزمون که داری مجوز برگزاری می‌باشد از لینک Authorized Centers در بالای صفحه
  3. اعلام مشخصات فردی و شماره تلفن همراه در سایت فوق الذکر
  4. در صورت صحت اطلاعات شخصی به سایت ielts.idp.com هدایت می‌شوند
  5. تاریخ، مرکز و سایر اطلاعات درخواستی را مطابق دستورالعمل سایت IDP تکمیل و نسبت به رزرو آزمون اقدام کنند
  6. در گام آخر نسبت به پرداخت وجه ثبت نام به حساب مرکز مورد نظر اقدام کنند
  7. پس از ۲۴ ساعت، در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد آزمون رزرو شده در سایت IDP تایید خواهد شد.

پیش از این سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده بود که ثبت نام آزمون آیلتس پس از رفع مشکلات به وجود آمده و تاخیر به زودی آغاز می‌شود.

براساس مصوبه ۷۹۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه ساماندهی، صدور مجوز و نظارت بر آزمون‌های بین‌المللی از جمله آیلتس بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است و با پیگیری‌های صورت گرفته و پس از رفع مشکلات برگزاری آزمون و با توجه به توافقات صورت گرفته با موسسه IDP، امکان ثبت نام این آزمون فراهم شده است و آزمون آیلتس توسط مراکز اصلی و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌‌شود.

سازمان سنجش آموزش کشور در مورد آزمون آیلتس بر ساماندهی و نظارت بر برگزاری آزمون، مدیریت روابط بین موسسه صاحب امتیاز آزمون (IDP) و مراکز و آفسایت‌های مجری آزمون، صیانت از حقوق داوطلبان و تضمین سلامت آزمون تاکید دارد و با هماهنگی نهادهای نظارتی ضمن پایش منظم آزمون در سطح کشور اقدامات لازم برای برگزاری این آزمون را انجام داده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص آغاز ثبت نام آزمون آیلتس از امروز ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب