uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

تسلا مجبور به فراخواندن خودروهای فروخته شده خود در چین شد

0 5


تسلا ظاهرا با مشکل بزرگی در چین مواجه شده و مجبور به فراخواندن اکثر خودروهای فروخته شده خود در این کشور شده است.

بازار خودروهای الکتریکی در حال رشد بوده و مسلماً تسلا بیشترین سهم را از این رشد داشته است. این شرکت از نظر فنی، بالاتر از رقبای خود قرار دارد، اما در بخش فروش شرابط متفاوتی دارد و هم‌اکنون پایین‌تر از شرکت چینی BYD قرار گرفته است.

در حالی‌که دو عامل قیمت و تولید، نقش مهمی در کاهش فروش خودروهای تسلا داشته‌اند، اما مهمترین عامل عدم‌اعتماد به خودروهای این شرکت بوده است. این شرکت مجبور شده بیش از ۱.۱ میلیون دستگاه از خودروهای خود در چین را فرا بخواند.

فراخواندن خودروهای تسلا چین

مهمترین سازمان رگولاتوری چین به نام SAMR اعلام کرده تسلا در واکنش به نگرانی‌هایی که‌ درباره ایمنی خودروهای این شرکت وجود داشته مجبور به فراخواندن بیش از ۱.۱ میلیون خودرو برقی خود از بازار چین شده است.

طبق این اعلامیه، تسلا از اواسط خردادماه (۲۹ می) شروع به بازگرداندن ۱,۱۰۴,۶۲۲ خودرو خواهد کرد. این خودروها همگی بین سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۳ تولید شده‌اند و نکته جالب اینکه این تعداد خودرو تقریبا برابر تعداد خودروهایی است که تسلا در طول چهار سال گذشته در چین فروخته است. طبق آمار، این شرکت حدود ۱.۰۹ میلیون دستگاه خودرو برقی در چین از ژانویه ۲۰۱۹ تا مارس ۲۰۲۳ فروخته است.

این فراخوان، شامل چندین مدل تسلا از جمله مدل‌های وارداتی Model S, Model X, Model 3 و مدل‌های تولیدشده در چین شامل Model 3 و Model 6 می‌شوند. ظاهرا مشکل به وجود آمده در این خودروها باعث شده تا رانندگان به‌طور تصادفی پدال گاز را فشار دهند که این موضوع خطر تصادف را برای آن‌ها به دنبال داشته است.

تسلا در واکنش به این موضوع گفته است قصد دارد برخی تنظیمات ضروری را در این خودروها اعمال کند یا اینکه قابلیت جدید نوتیفیکیشن را برای کاهش ریسک آن‌ها اضافه نماید. تسلا در اسفندماه نیز مجبور شده بود‌ ۲۶۰۰ دستگاه از خودروهای Model S خود را در چین فرا بخواند.

کارخانه تولید خودرو تسلا در شانگهای چین که بزرگترین کارخانه این شرکت در خارج از آمریکاست، در وضعیت نامطمئنی به سر می‌برد. هنوز مشخص نیست که خودروهای تولیدی این کارخانه که در خارج از چین فروخته شده‌اند نیز فراخوانده خواهند شد یا خیر. مسلما این موضوع مشکلات زیادی برای تسلا ایجاد خواهد کرد.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب