uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

نمایه نشریه تحقیقات کتابداری دانشگاه تهران در پایگاه اطلاعاتی «ابسکو»

0 3


نشریه تحقیقات کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاهی دانشگاه تهران در پایگاه اطلاعاتی ابسکو (EBSCO) نمایه شد.

به گزارش ایسنا، دکتر فاطمه ثقفی، رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و تأمین منابع علمی دانشگاه تهران با بیان این خبر گفت: نشریه تحقیقات کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاهی که قدمتی ۵۷ ساله در تاریخ کتابداری دانشگاه تهران دارد، موفق به کسب نمایه بین‌المللی ابسکو شد. این نشریه چند ماه قبل نیز در پایگاه دوآج (DOAJ) نمایه شده بود.

رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و تأمین منابع علمی دانشگاه تهران با اشاره به تلاش برای ارتقای رتبه نشریه تحقیقات کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاهی، افزود: پیگیر نمایه این نشریه در پایگاه استنادی جهان اسلام نیز هستیم. نشریه رتبه «الف» را در سال جاری کسب خواهد کرد و به سمت نمایه اسکوپوس خواهد رفت.

وی گفت: قالب مقالات نشریه تحقیقات کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاهی دانشگاه تهران به عنوان قالب و الگوی همه نشریات دانشگاه تهران و کل نشریات فارسی کشور پذیرفته شده است و هر نشریه فارسی که این الگو را بپذیرد، دوآج (DOAJ) و سایر پایگاه‌های اطلاعاتی خارجی هم آن را خواهند پذیرفت.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، نشریه تحقیقات کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاهی برای اولین بار در سال ۱۳۴۵ به همت دکتر ایرج افشار منتشر شد و قدیمی‌ترین نشریه در حوزه علم اطلاعات و دانش‌شناسی (کتابداری و اطلاع‌رسانی) در ایران است. سردبیری این نشریه را از سال ۱۳۷۲، مرحوم دکتر عباس حُرّی (۱۰ سال)، دکتر قاسم صافی (۶ سال)، دکتر غلامرضا فدایی عراقی (۱۰ سال) و دکتر فاطمه فهیم‌نیا (۵ سال) بر عهده داشته‌اند. سردبیری این نشریه در حال حاضر برعهده دکتر علیرضا نوروزی دانشیار گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه تهران است.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب