uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

تسهیل همکاری‌های موزه تاریخ علوم اردبیل با انجمن ­های علمی دانشجویی و موسسات مردم نهاد

0 1ایسنا/اردبیل رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی از تسهیل همکاری‌های این موزه با انجمن ­های علمی دانشجویی و موسسات مردم نهاد خبر داد.

محمد انوار ۵ خرداد در جمع خبرنگاران گفت: موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی که دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، در طی بیش از هفت سال فعالیت خود، هفت سال پیاپی از سوی کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم ایران) در بخش موزه­ های دولتی کوچک در شاخص­ های مختلف به عنوان موزه برتر کشور انتخاب و تجلیل شده است.

وی افزود: همچنین کسب جایزه ترویج علم، موزه برتر به دلیل فعالیت­ های مجازی در دوران کرونا، تجلیل به دلیل فعالیت در معرفی مفاخر علمی و فعالیت در زمینه ­های مختلف از سوی نهادها و موسسات مختلف مانند اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، بنیاد نخبگان، کمیته ملی موزه های ایران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استانداری اردبیل و غیره مورد تجلیل و تشویق قرار گرفته است.

انوار اضافه کرد: عضویت در کمیته ملی موزه­ های ایران، کمیته بین المللی موزه ­ها و مجموعه ­های دانشگاهی (یومک)، شورای موزه­ های دانشگاهی کشور و ارتباط مستمر با نهادهای ملی و بین المللی در راه تحقق اهداف موزه از فعالیت ­های مستمر آن می ­باشد.

رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برنامه های این موزه برای سالجاری، گفت: برگزاری چندین نمایشگاه تخصصی علمی، تاریخی و اسناد و همچنین کارگاه های تخصصی در موضوعات متنوع و همایش علمی در سطح ملی در دستور کار قرار دارد و نشریه علم و موزه که قبلا منتشر می شد نیز مجددا با شماره ها و ویژه نامه های جدید منتشر خواهد شد.

وی افزود: تسهیل همکاری ­های موزه با انجمن ­های علمی دانشجویی، موسسات مردم نهاد، گسترش موزه­ های اقماری و تخصصی و پررنگ نمودن افتخارات علمی استان و رونق تالار افتخارات موزه از دیگر رویکردهای موزه تاریخ علوم می ­باشد.

انوار یادآور شد: با توجه به شعار جهانی امسال موزه ­ها(موزه، پایداری و حال خوب(زیست بهتر))، تلاش خواهیم کرد با پایداری موزه و برنامه ­های متنوع آن حال خوبی را در مخاطبین ایجاد کرده و خاطره خوش و زیست بهتری را برای آنان که آینده سازان کشورمان هستند به جا بگذاریم.

رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشگاه محقق اردبیلی برای تحقق اهداف پژوهشی و آموزشی خود در تاسیس موزه تاریخ علوم، در طول سال بصورت رایگان پذیرای دانش آموزان، دانشجویان و کلیه علاقمندان بوده و برنامه ­ها و گردش­ های علمی هدفمندی را برای مخاطبین خود برنامه ریزی می­ کند.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب